Hlavní obsah
 

Nová sedadla v Jaguarech budou simulovat chůzi

Automobilka Jaguar Land Rover vyvíjí nová sedadla s revoluční technologií, která má za cíl snižovat zdravotní rizika způsobená dlouhým sezením za volantem. Tělo si má připadat, jako by chodilo.

 
Nová sedadla v Jaguarech budou simulovat chůzi

Sedadlo pro budoucnost. Taková má být novinka, na které pracuje Jaguar Land Rover. Systém ovladačů, snímačů a senzorů umístěných v pěnové výplni sedadel bude údajně průběžně během jízdy provádět malé úpravy, aby si mozek řidiče myslel, že se například procházíte.

Jaguar chce díky systému zlepšovat zdravotní kondici svých zákazníků. Tvrdí přitom, že na světě žije 1,4 miliard lidí stále sedavějším a sedavějším způsobem, což zapříčiňuje krácení svalů nohou, boků a hýždí. Právě tomu mají nová sedadla předcházet.

„Pohodlí zákazníků a zaměstnanců je hlavním bodem všech projektů našeho technologického výzkumu. K vývoji sedadla budoucnosti využíváme naše inženýrské znalosti a technologie, které nebyly dosud v automobilovém průmyslu k vidění. Našim cílem je pomoci vyřešit problém, který postihuje lidi na celém světě,“ nechal se slyšet vedoucí zdravotnického odboru v Jaguaru doktor Steve Iley.

Kdy se taková sedadla v Jaguarech, Land Roverech nebo Range Roverech objeví, automobilka zatím nesdělila.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Jaguar na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Land Rover na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Rover na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků