Hlavní obsah
Je zde i lehký externí pracovní stůl Foto: Nissan 2x

Nissan postavil pojízdnou truhlářskou dílnu. Dodávka má i elektrickou centrálu

Častokrát nás zahlcují automobilky koncepty, které jsou neužitečné. Prakticky k ničemu, jsou jen pěkné na oko. V Bruselu ale představil Nissan svou dodávku NV300, která je užitečná dostatečně.

Je zde i lehký externí pracovní stůl Foto: Nissan 2x
Nissan postavil pojízdnou truhlářskou dílnu. Dodávka má i elektrickou centrálu

Bruselský autosalon představil dodávku přestavěnou britskou firmou Studio Hardie na pojízdnou inteligentní truhlářskou dílnu. Proč? Sice se neuvažuje, že by něco takového hodlal Nissan vyrábět sériově, ale automobilce je jasné, že budoucnost je v praktických řešeních. V nich se dá bojovat s konkurencí, protože dnes už všechny značky nabízejí prakticky to samé.

Tahle truhlářská dílna je uvnitř vybavena skladovacími prostory, stolem, počítačem s dotykovou obrazovkou nebo také pojezdovou a otočnou židličkou. Externí pracovní stůl má samozřejmě držáky na všechno potřebné nářadí. Zajímavé je na něm i to, že jeho součástí je i přenosná elektrická centrála nazvaná Energy Roam.

Jde o komplet akumulátorů z Nissanu Leaf, které mají kapacitu 1 kWh. Připojeno může být i několik elektrických zařízení najednou. Akumulátory se mohou dobíjet ze sítě, za jízdy z rekuperace energie nebo ze solárních panelů, které jsou na střeše.

Tahle zásobárna elektrické energie se prý bude vyrábět a prodávat

Foto: Nissan

Možná ještě zajímavější je ovšem informace, že na jaře tohoto roku by se měl rozeběhnout prodej této centrály v Evropě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků