Hlavní obsah
 

Nissan má auto imunní vůči sněhovým kalamitám, ale neprodá vám ho

Altima, ryze americký model Nissanu, dostal jako novinku pohon všech kol. Jak takový, v zimních měsících velmi užitečný přírůstek do nabídky co nejlépe zpropagovat? Postavit pásové monstrum, které vyzraje na jakkoliv vysokou závěj.

 
Nissan má auto imunní vůči sněhovým kalamitám, ale neprodá vám ho

Nissan Altima-te AWD, jak se tato kreace jmenuje, samozřejmě není produkční vozidlo, je to prototyp a v nabídce nebude. Je to možná trochu škoda, protože s takovýmto strojem by se štědrá sněhová nadílka posledních dní pro řadu lidí změnila z noční můry na perfektní zábavu.

Teoreticky by se v Altima-te AWD dalo jezdit i na nákup, ale posvěcení pro veřejné silnice samozřejmě nemá.

Foto: Nissan 3x

Není to první takováto kreace Nissanu - vloni jsme psali o modelu 370Zki, který měl navíc plátěnou skládací střechu. A na konci videa si všimněte červeného Nissanu Rogue (americká verze evropského X-Trailu) s velmi podobnou úpravou - jmenuje se Rogue Warrior a automobilka ho představila v roce 2016.

Altima-te AWD je na každé straně o 18 cm širší než běžná Altima.

Foto: Nissan

Pásy na Altima-te (všimněte si, že jde o slovní hříčku na slovo „ultimate”, tedy „definitivní”) vypadají velmi podobně těm na loňském 370Zki. Aby mohly být na Altimu namontovány, musel vůz dostat o 18 cm širší blatníky. Upraveny byly i přední i zadní pomocný rám vozu a odpružení.

Pro úplnost uveďme, že se Altima v Kanadě, odkud nápad pochází, prodává standardně s pohonem všech kol za cenu od 27 998 kanadských dolarů, tedy cca 472 tisíc korun. V USA je tento prvek za příplatek, Altimu s ním koupíte za nejméně 25 250 dolarů, tedy cca 566 tisíc korun.

Takhle vypadá standardní Nissan Altima, který si v Severní Americe můžete koupit. U nás bohužel nikoliv.

Foto: Nissan

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků