Hlavní obsah
 

Nissan konceptem Sport Sedan naznačil podobu nové generace Maxima

Luxusně pojatý sedan Nisan Maxima se v Česku neprodává. Jak by mohl vypadat design připravované generace a potažmo dalších nových velkých sedanů od Nissanu, naznačila studie z detroitského autosalonu nepříliš důvtipně nazvaná Sport Sedan.

 
Nissan konceptem Sport Sedan naznačil podobu nové generace Maxima

Dynamicky tvarovaný koncept s miniaturními zpětnými zrcátky má na délku 4870 mm, je široký 1912 mm a na výšku měří 1378 mm. Rozvor náprav má hodnotu 2825 mm. Koncept vyvedený v oranžové metalíze stojí na kolech velkých 21 palců.

Zajímavostí je i velká prosklená střecha. Tu by chtěl Nissan nabízet u svých nových sedanů, pravděpodobně coby další položku příplatkové výbavy.

Nissan Sport Sedan (koncept, 2014)

Foto: Nissan

Pohon šestiválcem, ale jen na přední kola

Pod kapotou funkčního konceptu se nachází 3,5litrový šestiválcový motor, který bude produkovat nejméně 300 koňských sil. Nissan patrně použil motor známý z jiných produkčních modelů, kupříkladu sportovního kupé/roadsteru 370Z.

Nissan Sport Sedan (koncept, 2014)

Foto: Nissan

Nissan Sport Sedan (koncept, 2014)

Foto: Nissan

Pokud ale tajně doufáte, že síla motoru se bude přenášet na zadní kola, budete zklamaní – koncept má poháněnou přední nápravu, a tak to patrně zůstane i u produkční verze, která by podle spekulací mohla oprášit jméno Maxima. Převodovka v konceptu je automatická, bezestupňová (CVT).

Nissan zatím neuvedl, zda by se z tohoto konceptu mělo stát sériové vozidlo. Vzhledem k jeho propracovanosti je to však docela pravděpodobné.

Nissan Maxima (2013). V ČR tento model oficiálně nelze koupit.

Foto: Nissan

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků