Hlavní obsah
Nissan IMQ Foto: Nissan

Nissan chystá tři nová SUV, vyzve elektrický Mustang i novou Škodu

Nissan před lety zcela strategicky obrátil svou pozornost na segment SUV. Ovšem ty nejpodstatnější modely, Qashqai a X-Trail, už zestárly. Na cestě jsou nové generace, které mají tyto trhače prodejních rekordů nahradit.

Nissan IMQ Foto: Nissan
Nissan chystá tři nová SUV, vyzve elektrický Mustang i novou Škodu

Možná vás to překvapí, ale ještě v roce 2017 byl Nissan X-Trail, za mořem známý jako Rogue, nejprodávanějším SUV na světě. Qashqai dlouhodobě okupuje přední příčky v Evropě, ovšem i přes facelift, který přišel před dvěma lety, už na obou roky poznáte.

Druhá generace Qashqaie měla premiéru před sedmi lety, stejně jako třetí vydání X-Trailu.

S novými informacemi o příštích měsících japonské automobilky přichází magazín Autocar.

Nového Qashqaie se dočkáme v září tohoto roku. Stát má na upravené stávající, nikoli zcela nové platformě a design má být příbuzný s modelem Juke, jediným crossoverem Nissanu, který je již součástí nové vlny. Oba si designový jazyk s výraznými světlomety berou z konceptu IMQ.

Nissan Ariya - koncept elektrického kupé z roku 2019

Foto: Nissan

Očekává se mild hybridní a plug-in hybridní pohonné ústrojí. Stejně jako u většího X-Trailu, jehož premiéru Britové podle zákulisních informací odhadují už na letošní léto, jelikož má být pro značku prioritou.

Čistě elektrické řešení pohonu si Nissan má schovávat pro speciální model vycházející z modelu Ariya.

Elektrické SUV kupé se má odhalit v příštím roce a půjde přímo proti chystanému modelu od Škody či Fordu Mustang Mach E. Hra elektrických SUV se nám tak z prémiového segmentu přesouvá o cenový řád níž.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Nissan na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků