Hlavní obsah
Nissan GT-R Nismo Foto: Nissan

Nissan bude víc nabízet auta sportovní divize Nismo

Kdo zná Nissan, možná zná Nismo. Ale spíš ne. Nismo je speciální divize japonské značky, která dělá sportovní verze. Jenže dosud jsou prodeje slabé – jen 15 000 kusů za rok celosvětově. To se má změnit.

Nissan GT-R Nismo Foto: Nissan
Nissan bude víc nabízet auta sportovní divize Nismo

I Nissan vycítil, že zájem z řad zákazníků o lepší auta je vysoký. A tak podobně jako jiné značky, chce víc nabízet a tlačit svou divizi Nismo, která dokáže udělat i z terénního Nissanu Patrol sportovní náčiní. [celá zpráva]

Nissan Patrol Nismo

Foto: Nissan

Nismo by mělo být nabízeno na všech trzích, kde je dnes Nissan zastoupen, takže Českou republiku nevyjímaje. Samozřejmě že některé věcičky, jako asi právě ten patrol se k nám nedostanou, ale v nabídce budou takové speciality, jako je GT-R, Juke, Note… A podle představitelů značky se rodina sportovních verzí bude ještě rozrůstat. Lidé prostě chtějí lepší auta a jsou ochotni za ně zaplatit.

Ale pozor – Nismo není jen jakýsi sportovní tuning. Tahle divize třeba postavila zajímavý koncept IDx, který byl velmi pozitivně přijat širokou veřejností, ale automobilka si propočítala, že by na něm asi nevydělala, takže do výroby nepůjde. Stejně tak i Nismo pracovalo na Infiniti Q50 Eau Rouge, sedanu s motorem 3,8 l V6 bi-turbo, který ovšem asi do výroby půjde.

Nissan IDx

Foto: Nissan

Infiniti Q50 Eau Rouge

Foto: Infiniti

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků