Hlavní obsah
Peugeot 308 SW GT BlueHDi Foto: Marek Bednář, Novinky

Nenechám zemřít ani jednu značku, říká o fúzi s Fiat Chryslerem šéf PSA

Podle šéfa skupiny PSA Carlose Tavarese nehrozí žádné značce z nově spojené mega automobilky zánik. Podle něj je jedním z hlavních úkolů fúze skupiny PSA a Fiat Chrysleru udržet všechny značky, které dnes na trhu figurují.

Peugeot 308 SW GT BlueHDi Foto: Marek Bednář, Novinky
Nenechám zemřít ani jednu značku, říká o fúzi s Fiat Chryslerem šéf PSA

Vždy, když se spojují dva velké subjekty, ve vzduchu visí otázka, co všechno se může změnit. Většinou padají i hlavy, tedy lidé z vedení společností. A leckdy to odskáče i celá značka. Takové následky obří fúze ale v případě spojení Fiat Chrysleru FCA a francouzského PSA odmítá šéf PSA Carlos Tavares.

„Je to součástí naší mise, abychom našli pro každou značku místo na trhu,” uvedl Tavares ve vysílání francouzského rádia BFM Business. „Vidím, že každá značka bez výjimky má jedno společné, svou historii a tvář,” dodal.

Fúze ještě není zcela dokončená a administrativní kroky mohou trvat ještě několik měsíců. Ovšem pokud vše dopadne podle aktuálně avizovaných plánů, sloučí se dva velcí hráči. Na francouzské straně jde o automobilky Peugeot, Citroën, DS a Opel. Na straně FCA pak hovoříme o Fiatu, Lancii, Alfě Romeo, Maserati a amerických značkách Chrysler, Dodge, Jeep a Ram.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Fiat na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Chrysler na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků