Hlavní obsah
Arden Bentley AB III Foto: Arden

Němečtí tuneři se pustili do Bentley Continental GT

Bentley Continental GT je sice hodně silné a rychlé auto, ale přece jen to je hlavně GT, tedy zaměřené na eleganci a luxus. Německá tuningová firma z něj však hodlá udělat svalovce se širokými rameny.

Arden Bentley AB III Foto: Arden
Němečtí tuneři se pustili do Bentley Continental GT

Značku Arden známe už dlouhá desetiletí a její upravené vozy britské provenience byly vždy obdivovány. Především v devadesátých letech se staly vozy Jaguar od Jochena Ardena hodně žádaným zbožím.

Po útlumu během finanční krize už zase značka jede na plné obrátky a nabízí třeba možnost restaurování starých Jaguarů, Mini nebo Bentley, stále však nabízí i tuning. Někdy jen nenápadný, jindy hodně výrazný. Ten nejvýraznější nás teprve čeká. Bude to Bentley Continental GT v rozšířené verzi nazvané Arden Bentley AB III.

Arden Bentley AB III

Foto: Arden

Samozřejmě že doplňkové blatníky budou vyrobené z uhlíkového kompozitu, nabídnou efektní i efektivní vstupy a výstupy vzduchu pro chlazení motoru a brzd, hlavně ale neskutečně rozšíří už tak dost široké auto. Na každou stranu povyroste o 50 mm.

Pod nové blatníky se tak vejdou dvaadvacetipalcová magneziová kola s pneumatikami 275/35 vepředu a 315/30 vzadu.

Motor nechá firma být. Ten šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 467 kW (626 koní) stačí. Změna výkonu asi ale přece jen nastane. Celý výfukový systém bude totiž nahrazen novým, sportovnějším. Díky němu by výkon mohl povyrůst přibližně o 10 procent. Ale to je zatím jen odhad.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Bentley na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Bentley Continental GT na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků