Hlavní obsah

Na Slovensko jen s rozsvícenými světly

Řidiči na Slovensku budou muset jezdit s rozsvícenými světly po celý rok. Novelu zákona o pozemních komunikacích v pondělí schválil slovenský parlament. Norma ale vstoupí v platnost až poté, co ji podepíše prezident a bude zveřejněna ve Sbírce zákonů.

Na Slovensko jen s rozsvícenými světly

Dosud byli řidiči na Slovensku povinni svítit pouze v období od poloviny října do poloviny března. Novelu nepodpořili všichni poslanci, přestože se všichni shodují, že svícení i v létě je pro jízdu bezpečnější.

V rámci novely poslanci také zvýšili minimální povolenou rychlost jízdy na dálnicích, z dosavadních 50 kilometrů za hodinu na 70 kilometrů za hodinu. Tato úprava bude platit od července. Po vzoru České republiky a většiny dalších evropských zemí chce ministerstvo dále například snížit maximální povolenou rychlost v obcích z nynějších 60 na 50 kilometrů v hodině.

Slovensko však ještě nezavedlo rozsáhlejší úpravu jak tomu je v České republice. To se nelíbí slovenskému ministrovi vnitra vnitra Robertu Kaliňákovi z vládního Směru-SD. Změnu zákona kritizoval, jelikož prý nemá smysl přijímat částečné úpravy, když jeho úřad připravuje rozsáhlou novelu zákona o provozu, která s povinným svícením rovněž počítá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků