Hlavní obsah
Současný Opel Astra (2015) Foto: Opel

Můžeme novou astru dostat tam, kde jsme ji chtěli mít, říká šéfdesignér Opelu

Osmá generace Opelu Astra bude sdílet základy s kolegy z nové stáje, tedy zejména s příštím Peugeotem 308. Zároveň však z Rüsselsheimu zní, že novinka bude mnohem odvážnější než předchůdci. Mají totiž mít mnohem větší svobodu, než tomu bylo pod General Motors.

Současný Opel Astra (2015) Foto: Opel
Můžeme novou astru dostat tam, kde jsme ji chtěli mít, říká šéfdesignér Opelu

Po malé corse je astra dalším tradičním modelem Opelu, který v příští generaci čeká kompletní přechod na techniku skupiny PSA. Novinka má být představená v příštím roce na inovované modulární platformě, která umožní i plug-in hybridní pohon. Stejně jako u nového Peugeotu 308.

Z Opelu však zní, že ve vývoji mají větší svobodu než za dob, kdy značka patřila pod koncern GM. „Jakmile jsme se stali součástí skupiny PSA, měl jsem příležitost jen přemýšlet o tom, jakou chceme, aby značka byla,” řekl pro britský Autocar Mark Adams, šéf designu automobilky s tím, že tuto svobodu mu dal šéf skupiny Carlos Tavares.

„Během vývoje jsme měli dostatečnou svobodu vzít astru tam, kam jsme vždy chtěli jít,” pokračuje Adams.

Designově má pak nová astra kráčet ve šlépějích nedávno představeného crossoveru mokka. Značka s bleskem ve znaku už dříve avizovala, že nový styl přídě zvaný Vizor zdědí i další modely.

„To, čím je nová mokka pro svůj segment, bude reprezentovat i astra,” řekl Adams s tím, že zároveň nechtějí brát stejný design jen do nové karoserie. „Tyto modely budou spojovat klíčové prvky, ale zejména odvaha,” uvádí v době, kdy Opel Astra po několik generací platí za spíše umírněný, konzervativní hatchback.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Opel na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků