Hlavní obsah
BMW i4 Koncept Foto: BMW

Mnichovské kladivo na Teslu. BMW i4 má 530 koní a dlouhý dojezd

Vidět ho měla jako první odborná veřejnost na autosalonu v Ženevě, ten byl ale zrušen. BMW však i přes změny v plánu svůj nejnovější předprodukční koncept, elektrický sedan i4, představilo. Je to vize Gran Coupe pro budoucnost.

BMW i4 Koncept Foto: BMW
Mnichovské kladivo na Teslu. BMW i4 má 530 koní a dlouhý dojezd

Koncepční vozidlo i4 vzhledově vychází ze současného designového jazyka BMW. Má plochou karoserii, ostrá LED světla, jako každý koncept obrovská kola, a především dvě nepřehlédnutelné přední „ledviky“ jako mřížky chladiče.

Motorově je BMW podle očekávaní elektromobilem. Pod kapotou má již pátou generaci elektrického pohonu od BMW s názvem eDrive, který u něj nabízí výkon 530 koňských sil a z 0 na 100 km/h akceleruje za přibližně 4 sekundy.

BMW i4 Koncept

Foto: BMW

Sílu motoru dodávají baterie o kapacitě 80 kWh, které údajně vydrží i na cestu dlouhou 600 kilometrů a dobíjet je bude možné i s výkonem 150 kW, díky čemuž se na 80 procent nabijí za 35 minut.

V interiéru se pak jedná o klasický koncept od BMW plný čistě bílé kůže, luxusních materiálů, broušené mědi a technologií.

Model i4, nutno podotknout v umírněnější sériové podobě, bychom mohli na silnicích spatřit už během příštího roku, kdy ho BMW hodlá sériově vyrábět a představit. Pravděpodobně společně s budoucí vlajkovou lodí elektrických SUV, modelem zatím zvaným coby iNext. Oba ale předběhne budoucí elektrický model X3 s názvem iX3.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků