Hlavní obsah
Elektromobil Artega Karo-Isetta Foto: Artega

Miniaturní Isettu letos čeká návrat. Retro vozítko připravují dva konkurenti

Malá švýcarská firma Micro Mobility Systems před časem oznámila, že hodlá vyrábět mikrovůz Isetta. Stejný nápad ovšem měli i v Německu, a proto vzniknou hned dvě elektrická vozítka od dvou rozdílných výrobců.

Elektromobil Artega Karo-Isetta Foto: Artega
Miniaturní Isettu letos čeká návrat. Retro vozítko připravují dva konkurenti

Krom firmy MMS oznámila výrobu elektrické Isetty i německá společnost Artega, která chystá svoje vozidlo představit už v letošním roce. Autíčko se bude vyrábět ve dvou stupních výbavy Intro a Edition a zákazníci budou mít na výběr ze šesti exkluzivních laků a interiéru v provedení velur a kůže.

Auto, které nese název Karo-Isetta bude pohánět malý elektrický motor s dojezdem až 200 kilometrů, maximální rychlostí okolo 90 km/h a napájet ho mají lithium-iontové baterie od firmy Voltabox.

Cena roztomilého mikroauta bude začínat na 18 tisících eur (453 000 Kč) za základní verzi Edition a 21 995 tisíc za model Intro, tedy v přepočtu 554 tisíc korun. Pokud Isettu chcete, musíte pak složit u Artegy kauci ve výši 2500 eur (více než 63 000 korun). Za svoje peníze pak dostanete mimo ikonického vzhledu například i LED světlomety.

Elektromobil Artega Karo-Isetta převzal ikonický design z 50. let.

Foto: Artega

Zajímavostí je, že německá firma Artega považuje své auto za oficiálního nástupce původního modelu Isetty od automobilky Iso. Tento původní prcek s nastupováním přední částí vozu v Itálii vznikal od roku 1953 a později jej úspěšně vyrábělo BMW.

Jiný názor na to měli Švýcaři z Micro Mobility Systems, proto podali na Artegu žalobu. Obě společnosti nakonec uzavřely mimosoudní dohodu a budou elektrickou Isettu nabízet nezávisle na sobě. MMS konkrétně v roce 2021 s tím, že mají údajně 16 tisíc předobjednávek.

Elektromobil Artega Karo-Isetta

Foto: Artega

Původní BMW Isetta

Foto: BMW

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mini na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mini na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků