Hlavní obsah
 

Mercedes testoval systém zabraňující kolizi na figuríně Václava Klause

Automobilka Mercedes-Benz zveřejnila video, jak probíhaly testy bezpečnostních systémů nové generace třídy C. Za volant zatím stále utajovaného vozu usedl sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher, který spolupracuje s automobilkou při testech pravidelně. Netradiční však byla jedna z překážek na trati - figurína českého exprezidenta Václava Klause.

 
Mercedes testoval systém zabraňující kolizi na figuríně Václava Klause

Nový céčkový mercedes má mít, stejně jako jeho větší bratříčci, řadu bezpečnostních funkcí. Vůz dokáže zabránit nechtěnému vybočení z jízdního pruhu a sám vás upozorní, že je nejvyšší čas si od dlouhé jízdy odpočinout.

Součástí takzvaného systému Intelligent Drive jsou i senzory, které řídící jednotku vozu upozorní na blížící se překážku, díky čemuž v případě nebezpečí dokáže mercedes v nižších rychlostech sám zastavit. A právě to na uzavřené trati testoval Schumacher nejen na dalších automobilech, ale také na figuríně s obličejem Václava Klause.

Video ukazuje, jak před českým exprezidentem sedminásobný mistr světa formule 1 díky automatizovanému systému na poslední chvíli zastavil. Při dalším pokusu se Schumacher zase rozhodl vyzkoušet, jak dobře ovladatelné nové céčko je, a jen chvíli před figurínou strhnul ve vysoké rychlosti řízení. To maskovaný vůz zvládl opět na výbornou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků