Hlavní obsah
Mercedes-Benz GLA druhé generace Foto: Mercedes-Benz

Mercedes těsně před premiérou poutá na novou generaci GLA

Značka s třícípou hvězdou ve znaku znovu láká na premiéru svého důležitého modelu. Malý crossover GLA se ve své druhé generaci ukáže 11. prosince, zatím vidíme kus interiéru, maskované prototypy na polygonu a designérskou skicu.

Mercedes-Benz GLA druhé generace Foto: Mercedes-Benz
Mercedes těsně před premiérou poutá na novou generaci GLA

Kompaktní třída Mercedesu bude mít ještě letos další přírůstek. K nové třídě A coby hatchbacku, sedanu a stylovému CLA ve dvou karosářských variantách či hranatému GLB přijde také crossover GLA.

Značka Mercedes nás láká na nový vůz prostřednictvím fotek z polygonu.

Foto: Mercedes-Benz

Auto trochu povyroste do výšky a stane se víc SUV.

Foto: Mercedes-Benz

Z novinky zatím vidíme krom obrázků maskovaného kusu z polygonu jen kus interiéru, přičemž tato fotka poutá na vylepšený asistenční systém pro cyklisty, když posádka vystupuje. Druhá aktuálně zveřejněná fotka je designérským črtem. Ukazuje celkové proporce novinky, které vypadají o něco elegantněji, než je tomu v současné podobě u první generace.

Mercedes-Benz GLA druhé generace

Foto: Mercedes-Benz

Zadní svítilny dostanou podobnou oválnou světelnou grafiku jako větší GLC po faceliftu. Mercedes se už stačil podělit i o pár technických údajů. Nová generace má být přibližně o 10 mm vyšší a asi 15 milimetrů kratší. To odporuje běžnému trendu, ovšem podle Mercedesu malé zkrácení vozu neznamená méně místa uvnitř. Ba právě naopak.

Výstavní premiéru si sice novinka odbude až na březnovém autosalonu v Ženevě, ovšem online premiéra se odehraje již 11. prosince ve dvě hodiny odpoledne.

Mercedes-AMG GLA 45 první generace

Foto: Marek Bednář, Novinky

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mercedes na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků