Hlavní obsah
Mercedes-AMG GT Black Series Foto: Mercedes-AMG

Mercedes-AMG oprášil označení Black Series a představuje nejostřejší verzi kupé GT

Mercedes-AMG GT coby dvoudveřové kupé už přišel v několika speciálních verzích, ovšem vrcholná nabídka přichází až s variantou Black Series. Tu si již tradičně závodní oddělení Mercedesu schovává pro nejvýkonnější varianty silničních aut s hvězdou v masce.

Mercedes-AMG GT Black Series Foto: Mercedes-AMG
Mercedes-AMG oprášil označení Black Series a představuje nejostřejší verzi kupé GT

Inspiraci po stránce vzhledu a aerodynamiky hledejme v závodních sériích GT3 a GT4. Přehlédnout nelze obrovské zadní „křídlo”, karbonové prahy nebo masku chladiče, kterou už snad lze nazvat i tlamou.

Mercedes-AMG zašel v modifikaci karoserie ještě dál, v předních blatnících jsou otvory a rovněž kapota má spoustu aerodynamických řešení, která rovněž prospívají odvětrávání motorového prostoru. Významně přepracovaná byla i podlaha, rovněž ve stylu závodního programu.

V interiéru se šetřilo kilogramy, tenčí je čelní okno, panely dveří i skořepinová sedadla jsou lehčí. Balíček AMG Track pak počítá s častým použitím na závodních okruzích. Přihodí totiž bezpečnostní titanovou klec, čtyřbodové pásy a dva hasicí přístroje.

Vůz dostal nastavitelný podvozek s adaptivními tlumiči, oproti výchozí variantě R je dále vyztužen. Karbon-keramické brzdy doplňují kovaná kola o 19, respektive 20 palcích vzadu. Pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 R MO mají speciální směs přímo pro Black Series.

Že budou tyto úpravy potřeba, naznačuje motor. Čtyřlitrový, dvakrát přeplňovaný osmiválec byl významně přepracován, dostal i plochou klikovou hřídel. Značka hovoří o v podstatě zcela nové jednotce.

Má výkon 537 kilowattů, tedy 730 koňských sil. Už tak zběsilá vrcholná verze R přitom měla 430 kW. Točivý moment 800 newtonmetrů putuje přes sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku na zadní kola.

Zrychlení z nuly na sto km/h je otázkou 3,2 sekundy, na 200 km/h jste pod 9 sekund. Maximální rychlost činí 325 km/h. Na trh novinka zamíří na začátku příštího roku za dosud neupřesněnou cenu.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mercedes na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut MG na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků