Hlavní obsah
 

Lexus představuje novou vlajkovou loď, doslova

Luxusní odnož Toyoty si nejspíše spojíte s limuzínami či hybridním pohonem. Ovšem Lexus chce být lifestylovou hvězdou, která se nebojí ani za hranice čtyř kol. Vždyť Japonci začnou prodávat i luxusní jachtu, pojmenovanou po vzoru svých aut.

 
Lexus představuje novou vlajkovou loď, doslova

Lexus svůj koncept jachty představil už v roce 2017. Pokud jste to ovšem tenkrát brali jako designové hrátky, vězte, že sériová verze jde do výroby. 65 stop, tedy téměř 20 metrů dlouhá jachta dostala název LY 650.

Jako o vlajkové lodi se často hovoří v souvislosti s největší a nejluxusnějším modelem konkrétní značky. Jenže Lexus na to jde doslova a co se vyhotovení a výbavy týče, tiše může závidět i jinak úchvatně zpracovaná limuzína LS.

Uvnitř najdete dřevo a materiály v podobném stylu, jako u aut s velkým L ve znaku.

Foto: Lexus

Samozřejmě že automobilka potřebovala s vývojem něčeho tak odlišného pomoct. Na designu se podílelo italské studio Nuvolari Lenard. Technickou podstatu obstaralo Marquis Yachts z Wisconsinu. Hlavní jsou dva motory Volvo o zdvihovém objemu 12,8 litrů a výkonu 1 350 koňských sil.

Uvnitř se zpracování svým stylem významně inspiruje u vozů Lexus. Najdete tam tři ložnice s vlastními koupelnami a „chytrou domácnost”. Vše tedy lze řídit pomocí chytrého telefonu.

Netradiční novinku lze objednávat od 30. října. Cenu Lexus nezveřejňuje.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Lexus na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků