Hlavní obsah
Tři generace Suzuki Hayabusa Foto: Suzuki

Legendární Suzuki Hayabusa se vrací ve třetí generaci

Suzuki Hayabusa je motocyklovým ekvivalentem toho, co pro auta znamená Bugatti Veyron. Jedná se o první přelomový stroj, který už v roce 1999 dokázal jet rychlostí až 312 km/h a zapsal se tak do historie. Teď je ovšem zpět, a to ve velké parádě.

Tři generace Suzuki Hayabusa Foto: Suzuki
Legendární Suzuki Hayabusa se vrací ve třetí generaci

Pro mnohé milovníky motocyklů znamená Suzuki Hayabusa vlastně takový splněný sen. Když byla na přelomu tisíciletí motorka představena, a i smrtelníci mohli jezdit rychlostí okolo 300 km/h, působila jako zjevení.

Brzy poté se ovšem všechny motocykly začaly zpomalovat, a to kvůli dohodě mezi výrobci, kteří začali myslet na bezpečí svých zákazníků.

Hayabusa po několika letech musela pryč z výroby, protože její velký motor 1,3 litru přestal odpovídat emisním normám. Legenda se ovšem nyní vrací, a to ve velkém stylu. Prodávat by se přitom měla už na konci letošního února, a to i v Evropě.

Už v pořadí třetí generace Suzuki Hayabusa dostala pod kapotu čtyřválcový motor s totožným objemem 1,3 litru, který nabídne maximální výkon 190 koňských sil při 9700 otáčkách za minutu. Výkonově si tedy nová hayabusa oproti druhé generaci o 7 koní pohoršila, ale ostatní čísla zůstala stejná, ne-li lepší. Co se maximální rychlosti týče, Suzuki ji stanovilo na hranici 299 km/h.

Nový model má pohotovostní hmotnost 264 kilogramů a dostal třeba vylepšený rám s dvojitými hliníkovými nosníky, plně nastavitelný podvozek KYB nebo velké brzdiče Brembo Stylema.

Autoři se mimo jiné chlubí i perfektním rozložením hmotnosti 50:50, desetistupňovou kontrolou trakce, oboustranným rychlořazením nebo asistentem rozjezdu do kopce. Motocykl navíc nově spadá do emisní kategorie Euro 5.

Cena pro český trh ještě není přesně stanovena, nicméně se dá očekávat cifra v přepočtu okolo 486 tisíc korun, za kterou motocykl pořídíte ve Velké Británii. Za své peníze mimo jiné dostanete i novou aerodynamickou karoserii nebo LED světlomety.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Suzuki na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků