Hlavní obsah
Lamborghini Aventador LP 750-4 SV Foto: Martin Žemlička, Novinky

Lamborghini potvrdilo Aventador roadster, ukáže se brzy

Italský výrobce supersportovních vozů Lamborghini, patřící do koncernu Volkswagen, oznámil datum zveřejnění prvních fotografií otevřené verze Aventadoru SV. Dojde k němu už tento týden, v pátek 14. srpna.

Lamborghini Aventador LP 750-4 SV Foto: Martin Žemlička, Novinky
Lamborghini potvrdilo Aventador roadster, ukáže se brzy

Velké designové změny nečekáme, roadster bude až na otevíratelnou střechu velice pravděpodobně zcela stejný jako letos představená uzavřená verze. Tu pohání atmosférický vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, který je naladěn na 552 kW, tj. 750 koní (+ 50 k) při 8400 otáčkách. Dvanáctiválec lze vytočit na 850, maximum točivého momentu je dostupné při 5500 otáčkách – pod pravou nohou máte k dispozici 690 Nm.

Výrobci se podařilo i díky karbonu uspořit půl metráku hmotnosti, a Aventador LP 750-4 SV tak váží 1525 kilogramů. Roadster bude podle nás těžší maximálně o 50 kilogramů. Zrychlení na 100 km/h je v případě standardní verze otázkou 2,8 sekundy, nejvyšší rychlost je více než 350 km/h. O přenos síly se stará sedmistupňová automatická převodovka.

Lamborghini Aventador LP 750-4 SV

Foto: Martin Žemlička, Novinky

Brzdy jsou standardně keramické, přední kola mají rozměr 20, zadní dokonce 21 palců. Použity jsou pneumatiky Pirelli P Zero Corsa a totéž lze očekávat i u otevřené verze.

Cena roadsteru se podle našich odhadů přiblíží desetimiliónové hranici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků