Hlavní obsah
Lamborghini Huracán LP580-2 Foto: Lamborghini

Lamborghini Huracán LP580-2 má pohon pouze zadních kol

Italské Lamborghini vlastněné koncernem Volkswagen přicházelo v poslední dekádě se čtyřkolkami, jen sem tam se objevila nějaká speciální edice s pohonem pouze zadní nápravy. A nyní přichází další: LP580-2. Už nemá mezinápravovou spojku Haldex a veškerý výkon míří na kola zadní nápravy.

Lamborghini Huracán LP580-2 Foto: Lamborghini
Lamborghini Huracán LP580-2 má pohon pouze zadních kol

Kromě samotného faktu, že veškerý výkon se přenáší na zadní kola, což sice snižuje celkovou trakci, ale zvyšuje zábavnost, je dalším pozitivem snížení hmotnosti vozu. Je to o 33 kg méně, takže verze Huracán LP580-2 váží 1 389 kilogramů (hmotnost bez provozních kapalin a 75 kg „eurořidiče”). O pohon se stará týž 5,2litrový desetiválec jako v provedení s pohonem obou náprav, ovšem výkon byl nepatrně snížen.

V případě nové verze je to 426 kW (580 koní) namísto původních 448 kW (610 koní). Maximální rychlost se mírně snížila (320 namísto původních 325 km/h). Mírně horší je také zrychlení na stovku – 3,4 sekundy, což je o 0,2 sekundy horší čas než u provedení s pohonem všech čtyř kol.

Prodejní cena nové „zadokolky” zatím nebyla oznámena. Huracán LP 610-4 stojí zhruba 4,5 miliónu korun.

Lamborghini Huracán LP580-2

Foto: Lamborghini

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků