Hlavní obsah
Avezzano GT coupe Foto: Panoz

Kouzla a čáry: Americkému sporťáku budou mizet oděrky na laku

Jedna malá americká firma, která vyrábí sportovní automobily, se rozhodla dát svým zákazníkům něco, co konkurence nemá. Panoz bude mít samoopravitelný lak, který zacelí malé oděrky. Má to ale háček, málokdo si jej bude moct dovolit.

Avezzano GT coupe Foto: Panoz
Kouzla a čáry: Americkému sporťáku budou mizet oděrky na laku

Panoz znají jak skalní fanoušci silničních sporťáků, tak i fanoušci motosportu, kteří tak kovaní být nemusí, protože Panoz je v tomto sportu opravdu pojmem. Jenže tahle malá firmička nemá v silničních vozech až tak velké úspěchy. Vždyť i velkovýrobci chrlí na silnice takové skvosty, jako jsou Dodge Demon, Ford Mustang GT350 nebo Chevrolet Corvette ZR1.

Avezzano GT coupe

Foto: Panoz

A tak musí značka zaujmout něčím jiným. Lakem, který se sám opraví. Když je horko, tak se lak, který vyvinula firma Feynlab, sám zacelí. Jde o polymer s pamětí, kterému stačí ostré slunce nebo třeba vysoušeč vlasů a drobné šrámy nebo oděrky z myčky se samy zarovnají.

Ovšem cena není lidová. Lak stojí 159 000 dolarů, což je více než tři a půl miliónu korun. To je částka, za kterou se dá koupit nové sportovní auto. Přesto Panoz věří, že o jeho sporťáky Avezzano GT coupe a Esperante Roadster, které pohání vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru, bude díky tomu větší zájem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků