Hlavní obsah

Kopřivnická automobilka Tatra míří hodně vysoko

Kopřivnická automobilka Tatra má našlápnuto hodně vysoko - kvůli značné poptávce nestačí vyrábět, vykazuje rekordní zisky a dokonce uvažuje o znovuobnovení výroby osobních vozidel.

Kopřivnická automobilka Tatra míří hodně vysoko

Automobilce Tatra, výrobci těžkých nákladních automobilů, se v poslední době daří. Minulý rok nově našlo v kopřivnické továrně práci 1100 lidí; celkově zde pracuje přibližně 4100 zaměstnanců. Od minulého roku automobilka investuje stovky miliónů do technologií a vývoje - celkově hodlá do roku 2009 proinvestovat 1,3 miliardy korun.

Pro letošní rok očekává Tatra rekordní zisk - vedení firmy jej odhaduje na devět miliard korun. O tom, že výroba jede v Kopřivnickém závodě naplno jistě svědčí i to, že v lakovně podvozků bude automobilka v nejbližší době ztrojnásobovat výrobu. Kromě české armády (556 lehkých nákladních vozidel) by Tatra chtěla dodávat i pro americkou armádu.

Tatra uvažuje také o osobním automobilu

Navíc tento týden automobilka ohlásila, že by v budoucnu ráda obnovila výrobu osobních vozů. Výroba automobilů s logem TATRA by se podle vedení firmy měla spustit do konce roku 2010. Auta by měla mít retro vzhled, nejenom v exteriéru, ale i uvnitř vozu. Technika skrytá pod kapotou ovšem bude moderní - o dodavateli zatím rozhodnuto nebylo, nicméně padla jména jako Škoda, Ford či Subaru.

Ne všechny zprávy o kopřivnické automobilce jsou ovšem pozitivní - kvůli zpoždění dodávek pro českou armádu ji hrozí pokuta. Zpoždění bylo způsobeno především nedostatky, které armáda objevila při testování první dodávky vozidel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků