Hlavní obsah

Kopřivnická automobilka Tatra míří hodně vysoko

Kopřivnická automobilka Tatra má našlápnuto hodně vysoko - kvůli značné poptávce nestačí vyrábět, vykazuje rekordní zisky a dokonce uvažuje o znovuobnovení výroby osobních vozidel.

Kopřivnická automobilka Tatra míří hodně vysoko

Automobilce Tatra, výrobci těžkých nákladních automobilů, se v poslední době daří. Minulý rok nově našlo v kopřivnické továrně práci 1100 lidí; celkově zde pracuje přibližně 4100 zaměstnanců. Od minulého roku automobilka investuje stovky miliónů do technologií a vývoje - celkově hodlá do roku 2009 proinvestovat 1,3 miliardy korun.

Pro letošní rok očekává Tatra rekordní zisk - vedení firmy jej odhaduje na devět miliard korun. O tom, že výroba jede v Kopřivnickém závodě naplno jistě svědčí i to, že v lakovně podvozků bude automobilka v nejbližší době ztrojnásobovat výrobu. Kromě české armády (556 lehkých nákladních vozidel) by Tatra chtěla dodávat i pro americkou armádu.

Tatra uvažuje také o osobním automobilu

Navíc tento týden automobilka ohlásila, že by v budoucnu ráda obnovila výrobu osobních vozů. Výroba automobilů s logem TATRA by se podle vedení firmy měla spustit do konce roku 2010. Auta by měla mít retro vzhled, nejenom v exteriéru, ale i uvnitř vozu. Technika skrytá pod kapotou ovšem bude moderní - o dodavateli zatím rozhodnuto nebylo, nicméně padla jména jako Škoda, Ford či Subaru.

Ne všechny zprávy o kopřivnické automobilce jsou ovšem pozitivní - kvůli zpoždění dodávek pro českou armádu ji hrozí pokuta. Zpoždění bylo způsobeno především nedostatky, které armáda objevila při testování první dodávky vozidel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků