Hlavní obsah

Koncept Toyota FSC půjde do výroby

V roce 2005 byl na tokijském autosalonu představen koncept Toyota FSC. Podle posledních (a zatím nepotvrzených) zpráv se tento vůz dostane i do sériové výroby.

Koncept Toyota FSC půjde do výroby

FSC je zkratka pro "Flexibile Saloon Concept". Vůz v sobě spojoval výhody klasického hatchbacku a velkého MPV. Nabízel opravdu extrémně  prostornou karoserii, která alespoň podle nás vypadala velmi dobře. Jenže koncept byl pouze čtyřmístný, což je pro nasazení do výroby naprosto nevhodné.

Standardní model má být pěti- až sedmimístný. Jeho základ by měl být v Toyotě Camry, která se však u nás neprodává. Z ní by měly pocházet i motory - čtyřválec o objemu 2,4 l a vidlicový šestiválec 3,0 l. Zatím to  tedy vypadá, že ani FSC by nemělo hned otevřenou cestu do Evropy.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.

Ovšem počítá se i s hybridní technologií pohonu. Nedávno jsme vás informovali o tom, že Toyota plánuje další řady s hybridním pohonem. [celá zpráva] Mohlo by to tak klidně být FSC, jenž by posloužilo jako velkoprostorová alternativa ekologického vozu.

Podle prvních zpráv by se mohla výroba vozu rozeběhnout už v září v některém z japonských závodů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků