Kia slaví úspěch v Andros Trophy

Korejská automobilka Kia slaví se svým vozem Rio úspěch v letošním seriálu závodů Andros Trophy, které se každoročně konají na ledových okruzích ve francouzských alpských střediscích. Vůz Kia Rio vyhrál 9 z 12 závodů letošního seriálu a pilot Kia týmu Yvan Muller obhájil své celkové loňské prvenství. Kia pak poprvé získala pohár konstruktérů.

Madona je vyřezána z paroží

Za vítězným Yvanem Mullerem skončil J-P Dayraut s Fiatem Stilo a třetí bývalý pilot F1 Alain Prost na Toyotě Corolla.

Automobilka do seriálu prostřednictvím svého francouzského distributora vytvořila soutěžní tým KMOTORSPORT a do seriálu nasadila dva speciály Rio Ice Racer.

Rio Ice Racer má pod kapotou šestiválcový motor o objemu 3,0 litru s výkonem 265 kw. Vůz má pohon 4x4 a váží pouhých 950 kg.

Členy soutěžního týmu jsou pak Yvan Muller (letos 7 vítězství), manager Paul Bourion (1 vítězství), Even Stievenart (1 vítězství) a Wilfried Merafina.