Hlavní obsah
 

Kia poutá na nový elektrický crossover

EV6 bude prvním elektromobilem od automobilky Kia, který nebude mít spalovací nebo hybridní ekvivalent. Jde také o první vůz značky na elektrické platformě e-GMP. Korejská automobilka ukazuje první upoutávku.

 
Kia poutá na nový elektrický crossover

Nový crossover EV6 bude pro Kiu něčím jako je Enyaq iV pro Škodu. První elektromobil na sdílené modulární platformě pro elektromobily. Na plošině e-GMP už příbuzný Hyundai staví například Ioniq 5.

Novinka přinese nový designový jazyk značky, nové logo i názvosloví. Modely EV budou čistými elektromobily. „EV6 je zhmotněním záměrů naší značky, sloganu ‚Movement that inspires‘, jakožto i naší nové designové filozofie,“ uvedl Karim Habib, viceprezident a vedoucí globálního návrhářského centra automobilky.

Půjde o crossover zatím neupřesněné velikosti. Vizuálně se ale právě Ioniqu 5 blíží, může být tudíž rovněž jakýmsi přerostlým hatchbackem. Vždyť Ioniq 5 sice délkou karoserie 4635 mm je mezi modely Tucson a Santa Fe, ovšem rozvor náprav 3000 mm přesahuje i obří americké SUV Palisade.

Jakékoli technické informace však Kia zatím drží pod pokličkou. Premiéra novinky se chystá ještě během prvního čtvrtletí letošního roku.

Kia EV6

Foto: Kia

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Kia na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků