Hlavní obsah
Kia Sonet Foto: Kia

Kia poodhalila nový crossover Sonet

Společnost Kia Motors India poprvé částečně ukázala, jak bude vypadat kompaktní SUV nesoucí název Sonet. Bude se jednat o druhý „globální” vůz, který bude automobilka vyrábět v Indii. Evropské trhy ho však nedostanou.

Kia Sonet Foto: Kia
Kia poodhalila nový crossover Sonet

Kia poprvé Sonet světu ukázala jako koncept na veletrhu Dehli Auto Expo 2020. Teď přišla jihokorejská automobilka s první skicou toho, jak bude kompaktní SUV Sonet vypadat ve své produkční podobě. Odlišností od konceptu očividně nebude příliš.

Podle tiskové zprávy si dali inženýři hodně záležet, aby Sonet vypadal dynamicky a mladistvě, protože je právě mladší generaci určen. Nepostrádá ale typické rysy Kia, které známe z jiných modelů jako velký, takzvaný „tygří nos“ vpředu.

Kia Sonet Concept

Foto: Kia

Sonet se po představení modelu Seltos stane druhý automobilem Kia vyrobeným v Indii. Oficiální premiéra je naplánovaná ještě letos v létě. Debutovat bude na trhu v Indii. Kia podle svých slov neplánuje převést Sonet na trh v Evropě, takže si ho zákazníci u nás neužijí.

Co se motorizací a interiéru týče, Kia žádné informace nepřipojila. Pravděpodobně tak čeká na další příležitost, kdy poodkryje další část tohoto modelu.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Kia na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků