Hlavní obsah
Foto: Martin Žemlička, Novinky

Kia letos v Česku očekává nárůst prodeje v řádu stovek vozů

Minulý rok Kia v České republice prodala přes 6300 aut. Prodej by mělo podpořit i uvedení jednoho nového modelu vozu Soul a upraveného modelu Sportage na trh, uvedl obchodní ředitel Kia Motors Czech Arnošt Barna.

Foto: Martin Žemlička, Novinky
Kia letos v Česku očekává nárůst prodeje v řádu stovek vozů

Společnost Kia tento rok očekává zvýšení prodeje aut v ČR o 200 a více vozů. "Je to právě proto, že uvádíme na trh druhou generaci vozu Kia Soul a facelift modelu Kia Sportage. Zároveň se letos chceme zaměřit na poskytování kvalitnějších služeb zákazníkům, tedy nikoliv jen na kvantitu," uvedl Barna.

V roce 2013 poklesl prodej vozů Kia v České republice o dvacet procent oproti roku 2012. Značka Kia je na českém trhu letos 20 let, její podíl dlouhodobě rostl, před několika lety činil růst i dvacet procent.

V Česku Kia dlouhodobě šestá

Poslední dva roky počet prodaných vozů stagnuje. Hospodářské výsledky za rok 2013 firma ještě nezveřejnila, dlouhodobě dosahuje mírného zisku. V žebříčku značek obsadila Kia na českém trhu v roce 2012 i 2013 šesté místo.

Kia motors má po celém světě osm továren. Je sesterskou společností Hyundai Motor. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů na Slovensku u Žiliny. Právě zde se bude vyrábět i inovovaný model Kia Sportage, model Kia Soul bude do České republiky dovážen z korejských závodů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků