Hlavní obsah
 

Jaguar Land Rover investoval do firmy vyrábějící motorky

Koncern Jaguar Land Rover investoval do firmy, u které by to čekal asi málokdo. Vložili totiž peníze do startupu Arc, který připravuje elektrický superbike. Proč? Asi kvůli futuristické technologii.

 
Jaguar Land Rover investoval do firmy vyrábějící motorky

Malá startupová firma Arc (nezaměňujte s motorkářskou firmou Arch známého herce Keanu Reevse) totiž připravuje vůbec první motocykl, který by měl zlepšit vztah mezi jezdcem a jeho strojem a rozšířit mezi nimi komunikaci. Nové rozhraní člověk-stroj se totiž snaží ještě více vtáhnout řidiče do děje řízení a jízdy.

Struktura motocyklu je vytvořena z uhlíkového kompozitu, který v sobě ukrývá akumulátor na dojezd 193 km na dálnici a 270 km ve městě. Blíže nespecifikovaný elektrický motor zvládne motocykl katapultovat na stovku za 2,7 sekundy.

Připravovaný motocykl Arc Vector

Foto: Arc 3x

Jenže to, co je na motocyklu zajímavé, je jeho komunikace mezi člověkem a strojem. Součástí motorky je i oblečení, které dokáže zvukově i hapticky zvýšit povědomí o tom, co se na silnici děje. Samozřejmě že podobně je na tom i helma, která má navíc zabudovaný head-up displej nebo zpětnou kameru, která na štítek promítá obraz. Řidič může vše ovládat pomocí klasických ovládacích prvků, nebo hlasovými pokyny.

Aktivní součástí motocyklu bude i speciální oblečení

Foto: Arc

Helma bude mít head-up displej

Foto: Arc

Možná právě proto dal koncern prostřednictvím dceřiné investiční společnosti InMotion Ventures peníze právě sem. Vždyť vzpomeňte snahy firmy o technologické pokroky, jakými jsou třeba promítání slepých úhlů na A-sloupky, head-up displej přes celé čelní sklo apod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků