Hlavní obsah
Ford Mustang Mach I z roku 1969 Foto: Ford

Indický mustang je na pohled normální. Pod slupkou je to ale hyundai

Indická firma Dream Custom India vytvořila něco, co se na první pohled zdá být nemožným úkolem. Mechanici vzali obyčejný Hyundai Accent a přetvořili ho v repliku legendárního amerického sporťáku Ford Mustang. Výsledek je šokující.

Ford Mustang Mach I z roku 1969 Foto: Ford
Indický mustang je na pohled normální. Pod slupkou je to ale hyundai

Úpravce automobilů Dream Custom India se snažil replikovat tradiční verzi Mustangu z roku 1969, což by nebylo nic překvapivého, kdyby mechanici jako základ nepoužili Hyundai Accent z roku 2009.

Podle pohledu z interiéru a exteriéru se může sice zdát, že se skutečně jedná a legendární Ford, nicméně například středová konzole v kabině napoví, že se jedná o verzi Hyundai Accent LC, což zkrátka úpravce nebyl schopen zakrýt.

Jinak je ovšem Ford lomeno Hyundai zajímavým autíčkem pro nadšence, kteří jistě ocení třeba poměrně věrohodně napodobenou zadní část Mustangu či dobře trefený charakteristický tvar přední kapoty nebo světlometů.

Záhadou stále zůstává, jaký motor ukrývá Mustang pod kapotou. Dá se ovšem očekávat, že se bude jednat o čtyřválec z accentu. Úpravce si za práci účtuje 230 tisíc korun s tím, že stavba zabere čtyři měsíce.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků