Hlavní obsah
Hyundai s Uberem pracují na létajícím taxi. Foto: Hyundai

Hyundai vyvíjí létající taxi

Automobilka Hyundai zahájila spolupráci s přepravní společností Uber, aby společně vyvinuli létající taxi. To bude údajně součástí dopravní infrastruktury budoucnosti. Hyundai své plány představil v rámci začátku veletrhu spotřební elektroniky CES, veletrhu, který do 10. ledna probíhá v americkém Las Vegas

Hyundai s Uberem pracují na létajícím taxi. Foto: Hyundai
Hyundai vyvíjí létající taxi

Hyundai uvedl, že ve spolupráci s přepravní společností Uber bude zajišťovat výrobu létajícího taxi a Uber navíc bude řešit leteckou podporu, potřebnou infrastrukturu a spojení s pozemní dopravou. Vše v rámci iniciativy Uber Elevate, ke které se Hyundai připojil jako první automobilka na světě.

„Naše vize městské letecké mobility úplně změní koncepci veřejné dopravy ve městech,“ uvedl v rámci CES výkonný viceprezident Hyundai Jaiwon Shin, který odpovídá i za divizi letecké mobility (UAM). ”Očekáváme, že UAM oživí městské komunity a umožní lidem lépe využívat jejich čas,“ dodal.

Létající taxi bude využívat vertikálního vzletu a přistání. Stejně jako helikoptéra.

Foto: Hyundai

Hyundai už dokonce osobní letecké vozidlo vyvinul. Nese název S-A1 a využívá funkcí vertikálního vzletu i přistání, stejně jako například helikoptéry. Prototyp letounu je nyní vystaven na veletrhu CES, je plně elektrický a byl navržen tak, aby zvládl cestovní rychlost 290 km/h v přepravní výšce 300 až 600 metrů s doletem 96 kilometrů.

Létající taxi by měl zpočátku pilotovat člověk, ale Hyundai věří, že časem dosáhne autonomního řízení. Stroj je navržený tak, aby uvezl 4 pasažéry. Uber si od spolupráce slibuje snížení nákladů na výrobu letounů, čímž by výrazně klesla i cena pro potencionální zákazníky.

Návrh možného řešení infrastruktury pro létající taxi.

Foto: Hyundai

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků