Hlavní obsah
Nový Hyundai Grandeur Foto: Hyundai

Hyundai posunul model Grandeur do 21. století

Korejská automobilka Hyundai představila facelift svého velkého sedanu Grandeur. Vůz, který se sice u nás neprodává, ukazuje, jak moc se tahle značka posunula během pár let.

Nový Hyundai Grandeur Foto: Hyundai
Hyundai posunul model Grandeur do 21. století

Hyundai Grandeur je vůz, který se prodává hlavně na domácím trhu a pak v USA. Samozřejmě jsou i další odbytiště, kde tato vlajková loď značky byla nabízena, někde ji znají jako model Azera. Ovšem zatím to byl model poněkud staromódní, řekněme až velmi staromilský. Všechny redesigny totiž přišly příliš pozdě po konkurentech a byly poněkud opatrné.

Teď se vše změnilo. Hlavně nový Grandeur a slovo facelift už asi ani není na místě. Tohle je komplet nový vůz. Karoserie je zcela nová. Nejzajímavější jsou na ní přední světlomety, které díky LED diodám zasahují i do masky. Takže část masky se podílí na osvětlení auta. Stejně tak se zásadně změnila i záď, kde místo klasických světel najdeme jeden dlouhý červený světelný pás.

Zajímavá světla - jak ta přední, tak ta zadní

Foto: Hyundai

Pod kapotou se objevuje také nová technika. Základem pohonných jednotek je benzínový čtyřválec o objemu 2,5 litru, v nabídce je i plug-in hybrid s benzínovým motorem o objemu 2,4 litru a elektromotorem o výkonu 38 kW. Třetí možností je třílitrový šestiválec spalující LPG.

Klimatizace se ovládá na dotykové obrazovce, automatická převodovka tlačítky

Foto: Hyundai

Co ale naprosto nadchne, je přeměna interiéru. Ten se z velmi podprůměrného dostal na úroveň prémiových značek. Velmi efektní přístrojová deska s plynulými liniemi má digitální přístroje za volantem, stejně jako velký digitální štít o úhlopříčce 12,3 palců uprostřed přístrojovky. Jelikož všechny motorizace mají automatické převodovky, její ovladač byl zcela odstraněn a nahrazen tlačítky, a středový tunel tak má hladký pohodlný povrch.

Interiér se posunul směrem k dceřiné luxusní značce Genesis.

Foto: Hyundai

Pro srovnání - Hynudai Grandeur modelový ročník 2017

Foto: Hyundai

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků