Hlavní obsah
Hyundai Santa Fe Foto: Hyundai

Hyundai odtajnil nové Santa Fe: z nudného SUV moderní švihák

Ani Citroën se svými divokými automobilovými kreacemi nezaznamenal takovou změnu charakteru, jako Hyundai Santa Fe. Tohle auto se změnilo z velmi obyčejného až nudného SUV na hodně zajímavý moderní vůz.

Hyundai Santa Fe Foto: Hyundai
Hyundai odtajnil nové Santa Fe: z nudného SUV moderní švihák

Je pravda, že tak avantgardní vzhled, jako má třeba model Kona, tady nenajdeme. Ostatně v téhle kategorii zákazníci nejsou až takoví hipsteři. Přesto je změna proti minulé generaci markantní.

Hyundai Grand Santa Fe

Foto: LL, Novinky

Přední maska opět rozděluje světlomety na horní a dolní část. Ovšem tady už ty vrchní nejsou příliš malé a dobře se k autu hodí. Chromovaný pás přes celou masku pak vytváří skutečně jedinečný charakter, díky kterému si auto s ničím jiným nespletete. To je velká výhoda značky Hyundai proti vozům z koncernu Volkswagen.

Hyundai Santa Fe

Foto: Hyundai

Hyundai Santa Fe

Foto: Hyundai

Čtvrtá generace Santa Fe měří na délku 4770 mm a je široká 1890 mm. Výška ani hodnota rozvoru náprav zatím zveřejněny nebyly, ve srovnání se současným modelem novinka mírně narostla. Na délku o 70 milimetrů, je rovněž o 10 mm širší. Současný rozvor by tak logicky mohl vzrůst z 2700 na 2770 milimetrů. V rámci svých rozměrů, stejně jako možností vybavení vozu sedmi místy, tohle bude přímý konkurent Škody Kodiaq.

Santa Fe bude vybaveno bezpečnostním balíčkem SmartSence. Ten zahrnuje samočinné brzdění s detekcí chodců, sledování mrtvého úhlu, udržování v jízdním pruhu, adaptivní tempomat se samočinným rozjetím v koloně nebo varování před kolizí. Novinkou je zatím nepříliš rozšířený systém zabraňující srážce při couvání, který využívá automatického brzdění.

Může se vám hodit na Garáž.cz
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků