Hlavní obsah
Ford Mondeo Foto: Ford

Hybridní ústrojí vytlačilo čistě zážehový pohon z nabídky Fordu Mondeo

V nabídce tradičního modelu střední třídy od značky s modrým oválem ve znaku zbývá po dílčí modernizaci jen hybridní a vznětová jednotka. Ford u Mondea poprvé vypustil čistě zážehové motory.

Ford Mondeo Foto: Ford
Hybridní ústrojí vytlačilo čistě zážehový pohon z nabídky Fordu Mondeo

Zážehová patnáctistovka EcoBoost už se v evropské nabídce Fordu Mondeo nenachází. Automobilka potvrdila změnu nabídky.

„Přechod na plnou hybridní produkci u naší řady benzínových modelů Mondeo je dalším velkým krokem vpřed na cestě Fordu k elektrifikaci,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident evropského Fordu.

Vysvětluje také, že „pro zákazníky, kteří najedou méně než dvacet tisíc kilometrů ročně, je náš hybrid chytrou volbou, která nabízí ještě lepší nabídku než nafta a elektrická energie, navíc bez nutnosti nabíjení.“

Ford uvádí, že hybridní verze během prvních sedmi měsíců letošního roku zvýšila svůj podíl na celkových evropských prodejích v rámci modelu o 25 procent ve srovnání s rokem 2019, což představuje více než třetinu všech prodejů mondea.

Hybridní ústrojí využívá kombinaci dvoulitrového zážehového čtyřválce pracujícího v Atkinsonově spalovacím cyklu a elektromotoru. Jedná se o full-hybrid s 1,4kWh lithium-iontovou baterií, bez možnosti externího dobíjení ale schopný krátkodobé jízdy na elektřinu. Kombinovaný výkon činí 138 kW, 187 koní.

V nabídce zůstává i diesel 2.0 EcoBlue ve třech úrovních naladění. Má 88 kilowattů (120 koní), 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k).

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Ford na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Ford Mondeo na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků