Hlavní obsah

Golf první generace jde po 35 letech do důchodu

VW Golf první generace se začal vyrábět v Německu v roce 1974. Jeho výroba skončila na druhé straně světa po neuvěřitelných 35 letech. Kompaktní hatchback, jenž se vyráběl v Jihoafrické republice pod názvem Citi Golf se přestane vyrábět příští rok.

Golf první generace jde po 35 letech do důchodu

První generace hatchbacku s pohonem předních kol a vpředu umístěným motorem, který se nyní prodává už v šesté generaci, přišla na svět v roce 1974. Autorem hranaté karoserie, jež dobře využívala prostor pro cestující i zavazadla, byl Giorgetto Giugiaro ze studia Italdesign.

Výroba v Jihoafrické republice začala v roce 1984, tedy v době, kdy se mimořádně oblíbený Golf I přestal v Evropě vyrábět. O automobil byl i na černém kontinentu mimořádný zájem, jde o nejprodávanější Volkswagen, jenž se v africkém závodě VW vyráběl. Zkraje příštího roku bude Citi Golf, jak se tento „africký“ Golf jmenoval, nahrazen novým, dosud nezveřejněným modelem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků