Hlavní obsah
turnaj Českého poháru 2010 ve Světlé nad Sázavou Foto: Tomáš Vítámvás

Ford letos hodlá v Číně zahájit výrobu vozů Mondeo

Americká automobilka Ford Motor plánuje zahájit v Číně výrobu vozů Mondeo ve druhé polovině letošního roku.

turnaj Českého poháru 2010 ve Světlé nad Sázavou Foto: Tomáš Vítámvás
Ford letos hodlá v Číně zahájit výrobu vozů Mondeo

Oznámil to dnes pekingský mluvčí firmy Kenneth Hsu v rozhovoru pro agenturu Reuters a dodal, že společnost buduje novou výrobní linku v továrně, která je společným podnikem s čínským partnerem Chonngging Changan Automobile.

Společnost Ford je považována za pozdního příchozího do Číny, která je nejrychleji rostoucím trhem s automobily na světě, ve srovnání s konkurenty General Motors a Volkswagen. Firma však v sobotu uvedla na čínský trh svůj vůz Fiesta s tím, že v letošním roce plánuje prodat 20.000 a v příštím 50.000 těchto automobilů.

Představitelé společnosti prohlásili, že hodlají na čínský trh uvádět jeden nový model ročně. V Číně působí kromě firem Ford, General Motors a Volkswagen také řada japonských automobilek, například Mazda a Toyota, připomíná agentura Reuters.

Komise pro plánování státního rozvoje minulý týden oznámila, že výroba dopravních prostředků v Číně se v loňském roce zvýšila o 38 procent na 3,25 milionu vozidel, přičemž výroba osobních automobilů stoupla o 55 procent na 1,09 milionu vozů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků