Hlavní obsah

Fiat v Polsku zahájil zkušební výrobu nových malých vozů

Automobilka Fiat začala v továrně v jihopolských Tychach zkušebně vyrábět nový malý vůz s pracovním názvem Mini.

Fiat v Polsku zahájil zkušební výrobu nových malých vozů

Do konce dubna by mělo být vyrobeno 300 vozů, na nichž si pracovníci mají osvojit bezchybné pracovní postupy, vyplývá z informací firmy.

Pracovníci automobilky zatím v Tychach vyrobili dva vozy a do konce ledna by měli smontovat další dva. Zbytek z předpokládaných tří set aut zkušební série už podstatně rychlejším tempem sjede z výrobn linky do konce dubna. Všechna tato auta čeká sešrotování, protože mají sloužit pouze k vyškolení pracovníků, jak nový model smontovat.

Vlastní výroba nového "malucha" má začít už v květnu a prodej nového modelu hodlá koncern zahájit letos na podzim. Celý vůz včetně motoru by přitom měl vzniknout v Polsku, uvedla firma.

Fiat je spolu s Daewoo automobilovým producentem, který v posledních letech utrpěl největší ztráty prodeje v souvislosti s krizí na polském automobilovém trhu. Přesto jeho modely nadále zaujímají přední příčky v tabulce nejprodávanějších nových vozů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků