Hlavní obsah
Dívky na závěr obdrží certifikát o absolvování odborného semináře Miss Junior BASIC. Foto: Kateřina Hamrová, Miss Junior

Fiat: Mluví se o oddělení automobilové divize, vedení to popírá

Italská průmyslová skupina Fiat dnes popřela, že by plánovala oddělení ztrátové automobilové divize Fiat Auto. O této alternativě však budou na dnešní schůzce jednat šéfové věřitelských bank Fiatu, uvedly dnes informované zdroje a italská média.

Dívky na závěr obdrží certifikát o absolvování odborného semináře Miss Junior BASIC. Foto: Kateřina Hamrová, Miss Junior
Fiat: Mluví se o oddělení automobilové divize, vedení to popírá

Zdroj z finančních kruhů dnes agentuře Reuters řekl, že myšlenka oddělení automobilky je možnou součástí stávající úvěrové dohody o restrukturalizaci skupiny mezi Fiatem a jeho hlavními bankami. "Je to plán, který získává určitý tvar a již se o něm mluví jako o možnosti. Je to jeden z kroků plánu dohodnutého s bankami," řekl zdroj.

List Corriere della Sera napsal, že banky budou dnes jednat o možnosti oddělení automobilové divize od zbytku skupiny a rovněž o alternativním plánu restrukturalizace podnikatele Roberta Colanninna. Fiat však zprávy o oddělení automobilky označil za "pouhé mediální spekulace".

Fiat nyní sleduje plán restrukturalizace a ozdravení, dohodnutý loni s věřitelskými bankami. Tento program počítá se zeštíhlením automobilové produkce, propouštěním a prodejem části dalších majetků.

Známý podnikatel Colaninno však předkládá vlastní plán, jehož cílem je naopak oživení automobilové divize rozsáhlými investicemi. Peníze na ně by se kromě vlastního příspěvku podnikatele získaly především prodejem většiny neautomobilových částí skupiny.

Předpokládá se, že Colaninnův plán má podporu premiéra Silvia Berlusconiho, který ve svých vyjádřeních k problémům Fiatu několikrát zdůrazňoval nutnost "italského řešení". Fiat by se sledováním Colaninnova plánu vyhnul prodeji automobilové divize americkému partnerovi General Motors.

Colannino dnes pro list La Repubblica řekl, že alianci Fiatu s GM považuje za velmi významnou, že je však nutné ji "znovu projednat". Co se týče vlastního vlivu ve Fiatu, Colaninno řekl, že by se spokojil s mírně menším podílem, než je podíl zakladatelské rodiny Agnelliů.

Plánu získat nejvyšší výkonnou funkci ve Fiatu se však podnikatel, který na konci 90. let proslul převzetím Telecomu Italia, vzdát nechce. "Chci být generálním ředitelem Fiatu, protože jsem to já, kdo dává peníze," řekl Colaninno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků