Hlavní obsah

Fiat má připraveny dva nové motory

Zážehový agregát o objemu 1,4 se šestnácti ventily a turbodmychadlem a turbodiesel 1,6 l jsou novými jednotkami, které rozšíří motorovou paletu značky Fiat. Jejich výhodou je vysoký výkon při malé měrné spotřebě paliva.

Fiat má připraveny dva nové motory

Asi nejzajímavější novinkou je zážehový čtyřválec o objemu 1,4 l. Ten sice již známe ze současné nabídky se 70 kW, ale nyní dostane navíc turbodmychadlo. Díky němu se výkon zvýší na 88 nebo 110 kW. I přesto se podle výrobce spotřeba udržela na velmi slušné úrovni a všechny současné i budoucí emisní limity jsou splněny s rezervou.

Druhou novinkou je upravený motor 1.6 JTD. Variabilní nastavení lopatek turbodmychadla zaručuje provozuschopnost i při nízkých otáčkách motoru a plochou křivku točivého momentu. I tento agregát bude nabízen ve dvou výkonových verzích: 77 a 88 kW. Euro IV je i zde splněno.

Oba motory budou instalovány do Fiatu Grande Punto, turbodiesel se dostane do Fiatu Stilo. Z budoucích vozů jej získají jak nové Stilo, tak i malé Trepiúno, tedy nástupce slavné pětistovky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků