Hlavní obsah
Ferrari Monza SP1 a SP2 (v popředí) Foto: Ferrari

Ferrari v Paříži představilo dva unikátní modely

Ferrari na letošní pařížský autosalon přivezlo dva unikátní speciály, které bude nabízet sběratelům. Jde o modely Monza SP1 a SP2, které mají stejný základ, prvně jmenovaný je pouze jednomístný.

Ferrari Monza SP1 a SP2 (v popředí) Foto: Ferrari
Ferrari v Paříži představilo dva unikátní modely

Oba modely se odkazují na sportovní auta padesátých let minulého století, jejich samotný vzhled je ovšem soudobý. Není divu, jak jednomístné, tak dvoumístné provedení technicky vychází z modelu 812 Superfast.

Ani jedno auto nemá střechu nebo čelní okno obvyklé velikosti a design vnějšku, na nějž maranellská továrna využila karbon a kevlar, je svébytný. Obě auta stojí na obřích 21palcových kolech, vpředu s pneumatikami o velikosti 275/30, vzadu 315/30.

Ferrari Monza SP1

Foto: Marek Bednář, Novinky

Pod kapotou je motor z 812 Superfast, tedy 6,5litrový atmosférický dvanáctiválec s mírně zvýšeným výkonem; celkem 596 kW (810 koní) při 8500 otáčkách a 719 Nm při 7050 otáčkách. Motor se nechá vytočit do 8900 otáček a je spojen se sedmistupňovým dvouspojkovým automatem.

Stejná technika

Obě auta jsou velice lehká, váží 1500, respektive 1520 kilogramů. Automobilka uvádí zrychlení 0-100 km/h za 2,9 sekundy a 0-200 km/h za 7,9 sekundy.

Nejvyšší rychlost činí „více než” 300 km/h, což je vzhledem k tomu, že jde o otevřená auta, tak jako tak velice předimenzované. Za zmínku stojí i brzdy, které dovedou auto ze stokilometrové rychlosti zastavit na dráze dlouhé pouhých 32 metrů.

Ferrari Monza SP1

Foto: Marek Bednář, Novinky

Prodejní cenu Ferrari nesdělilo, v rámci svého programu nazvaného Icona bude nabízet i další modely. SP1 i SP2 jsou nabízeny v rámci „limitované edice”. Kolik kusů se nakonec vyrobí, ale výrobci neuvedli.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků