Hlavní obsah

Ferrari pro japonské nadšence

Ferrari 612 Scaglietti je nepochybně famózní automobil. Jeho výkon a design patří do první kategorie na automobilovém žebříčku. Jenže Ferrari připravilo ještě lepší speciální sérii dvaceti vozů Cornes 30th Anniversary Edition.

Ferrari pro japonské nadšence

Není to žádná extra úprava. Vůz jen dostal speciální exkluzivní odstín modré metalízy "Cornes", tradiční sportovní paket HGTC a karbonové víčko palivové nádrže. Při podrobnější prohlídce také objevíme jinou mřížku chladiče a zadního výdechu. technicky se edice shoduje s klasickým "sériovým" vozem.

Interiér však prošel zajímavějšími změnami. Na první pohled zaujmou speciální sedadla v dvoubarevném koženém provedení, jinde najdeme i alcantaru či karbon. Ten je součástí i prahů v jejichž středu se objevuje štítek s vyrytým jménem šéfa Ferrari Lucy di Montezemolo. První vozy budou vyrobeny v listopadu a jejich cena činí asi 235 000 euro (asi 6,65 miliónu korun). Kdo již sahá do peněženky a vytáčí číslo českého zastoupení značky, ten se může zase v klidu posadit. Celá edice je připravena na počest třicátého výročí založení japonského zastoupení, takže vozy jsou určeny především pro tamní trh.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků