Hlavní obsah
Ferrari (Ilustrační foto) Foto: Ferrari

Ferrari chystá osmiválcový hybrid, uvidíme ho ještě letos

Ferrari v letošním roce odhalí supersport s motorem uprostřed, který bude mít navíc k osmiválci hybridní pohonné ústrojí, říká zdroj obeznámený s tímto projektem. Šéf automobilky zatím potvrdil jen odhalení vozu.

Ferrari (Ilustrační foto) Foto: Ferrari
Ferrari chystá osmiválcový hybrid, uvidíme ho ještě letos

Nové hybridní ferrari se má podle šéfa značky Louise Camilleriho odhalit v letošním roce. Bez dalších detailů to uvedl v konferenčním hovoru na téma hospodářských výsledků automobilky.

Podle nejmenovaného zdroje, citovaného webem Automotive News, bude využívat benzínový osmiválec a elektromotor a bude stát na vrcholu řady sportovních vozů Ferrari. Hybridní pohonné ústrojí má znamenat vyšší výkon - údajně i než u modelu 488 Pista, který nabízí 720 koní a 770 N.m - a zároveň nižší normovanou spotřebu a s tím i emise oxidu uhličitého.

Ferrari 488 Pista na ženevském autosalonu

Foto: Marek Bednář, Novinky

Jak bude novinka vypadat, je zatím záhadou. Již několik měsíců se objevují videa, na kterých je vidět maskovaný prototyp sporťáku značky Ferrari, který svým tvarem víc než připomíná model 488 GTB.

Hybridní systém v tomto voze bude druhou generací systému značky Ferrari; ta první využívala ukládání kinetické energie, označené jako KERS. Byla použita ve formuli 1 a také v LaFerrari, které debutovalo v roce 2013.

Podle zdroje Automotive News má k odhalení vozu dojít na speciální akci někdy letos, nikoliv na ženevském autosalonu, který proběhne začátkem března. Podle Camilleriho se vůz dostane k prvním zákazníkům na začátku roku 2020. A má to být standardní model s „běžným životním cyklem”, nikoliv specialitka s omezenou produkcí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků