Hlavní obsah
 

Elektromobil od Sony se na trh nedostane

Sony nepočítá se sériovou výrobou očekáváného elektromobilu Vision-S. Vůz zůstane ve fázi testovacího prototypu, uvedl tiskový mluvčí japonské společnosti pro magazín Car and Driver.

 
Elektromobil od Sony se na trh nedostane

Společnost, která světu dala walkman či playstation, se mezi automobilové výrobce nepřidá. Přesto chce v průmyslu hrát svou roli. Vision-S má sloužit k testování a prezentaci systémů pro autonomní řízení či zábavu na palubě.

„V současné době nemáme žádné plány na sériovou výrobu nebo prodej vozidla. Zkoumáme, jak může společnost Sony smysluplně přispět k éře autonomního řízení,“ uvedl nejmenovaný mluvčí.

Řeč je o zakomponování senzorů, radarů a lidaru ke zlepšení chování autonomního vozu v provozu. Jde ale i o zábavu na palubě. Koncept zaujal například pokročilým audiosystémem, zakřivenou obrazovkou či hraním videoher za pomoci 5G připojení k internetu.

„Prostřednictvím našich silných stránek se snažíme přispět k bezpečnosti a spolehlivosti při autonomním řízení a zároveň poskytnout silný zážitek využívající zábavu v budoucí mobilitě,” dodal.

Uzavření tohoto příběhu vysvětluje i fakt, že Sony nikdy neprezentovalo výkon, dojezd či další parametry konceptu – na tom jednoduše nikdy nezáleželo. Na voze spolupracují firmy jako Bosch, Continental či NVIDIA, samotná platforma pochází od rakouského výrobce automobilů a součástek Magna Steyr.

Vize velkého technologického hráče vstupujícího do automobilového průmyslu veřejnost zaujala už při první prezentaci konceptu Vision-S v lednu loňského roku. Nedávno pak Sony ukázalo auto na rakouských značkách při testování na veřejných silnicích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků