Hlavní obsah
Hyundai Tucson (na snímku) by se mohl dočkat ostré verze. Foto: Hyundai

Dostane Cupra Ateca konkurenta z Nošovic? Hyundai Tucson N má mít 344 koní

Korejská automobilka Hyundai údajně chce se svou divizí N proniknout také do třídy crossoverů. První počin má být silnější než např. španělská konkurence, a to docela výrazně.

Hyundai Tucson (na snímku) by se mohl dočkat ostré verze. Foto: Hyundai
Dostane Cupra Ateca konkurenta z Nošovic? Hyundai Tucson N má mít 344 koní

Hyundai i30 N je velmi povedené náčiní k zábavné jízdě po okreskách, jak jsme zjistili v testu pětidveřového hatchbacku. Pokud máte radši vyšší auta, i na vás Hyundai s ostrým svezením myslí – alespoň podle britského webu AutoExpress.

Hyundai i30 N

Foto: Jan Handrejch, Právo

Korejská automobilka totiž má chystat ostrou verzi crossoveru Tucson. Kolik bude mít výkonu, zatím není zcela jasné, ale Britové hovoří o nejméně 344 koních a zrychlení na stovku pod šest vteřin.

Svou nejbližší konkurenci, Cupru Ateca, by tak Tucson N překonal o čtyřiačtyřicet koní. Automobilka podle Britů, kteří citují své nejmenované zdroje, nemá zájem „stavět auta s logem N jen do počtu”.

Cupru Ateca (na snímku) právě testujeme.

Foto: Marek Bednář, Novinky

Kromě ostrého Tucsonu má na svět přijít také model i20 N, který má konkurovat např. Fordu Fiesta ST nebo Volkswagenu Polo GTI. U toho máme očekávat zhruba 250 koní. Ovšem, zatím toto všechno berte jako nepotvrzené informace, nic z toho nezaznělo oficiálně od automobilky Hyundai.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků