Hlavní obsah

Dodge příští rok představí nový crossover

Již příští rok přijde automobilka Dodge s novým vozem typu croosover. Jedná se o reakci na velmi nelichotivé výsledky prodejů značky. Lidé se už odvracejí od velkých SUV a pick-upů, které nikdy nevyužijí. Jim chce nabídnout Dodge nový model s kódovým názvem JC49.

Dodge příští rok představí nový crossover

Je již celkem dost lidí v USA, kteří přemýšlí více ekonomicky. Už se jim moc nehodí kupovat Jeep Grand Cherokee s pohonem všech kol a mohutným výkonem. Na highways stačí i menší objem, nižší světlost a třeba pohon jen na jednu nápravu.

Dodge právě těmto zákazníkům bude chtít vyjít vstříc - na podvozku nového Chrysleru Sebring postaví kombinaci MPV a SUV. Výroba padla na mexickou továrnu v Pueblu. Nástup modelu na americký trh by měl být již v roce 2007, do Evropy se vůz vydá o rok později.

Zatím není jasné, jestli náhodou nebude spoluautorem vozu i Volkswagen, který podepsal s DaimlerChryslerem dohodu o spolupráci při vývoji několika vozů typu MPV. Pokud by se tak stalo, mohli bychom se dočkat překvapení v podobě automobilu, který by následně mohl začít vyrábět pod svou značkou i některý z podniků evropského koncernu VW.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků