Hlavní obsah

Dodge Caliber má čtyři hvězdičky z crash testu

Americký automobil Dodge Caliber prošel nárazovými testy nezávislou zkušebnou Euro NCAP. Výsledky nejsou nijak špatné, ale také nepatří mezi ty opravdu kvalitní. Především při čelní srážce a při střetu s chodcem byly nalezeny větší nedostatky.

Dodge Caliber má čtyři hvězdičky z crash testu

Automobil Dodge Caliber vypadá impozantně. [přečtěte si jeho test] Hranatá a mohutná karoserie vypadá dost drsně. Ovšem také se dost hrubě chová k chodcům. Přední nárazník má kompletně to nejhorší hodnocení, stejně jako kraje kapoty. Střed je však podle Euro NCAP ještě celkem dobrý.

Caliber se však moc nevytáhl při čelní srážce s deformovatelnou bariérou. Především je vozu vytýkán nedostatečný tlak v předním airbagu, který nezabránil kontaktu figuríny s volantem, resp. přístrojovou deskou. Ta navíc představuje velké riziko pro kolena cestujících.

Výsledek nárazových testů Dodge Caliberu (počet hvězdiček z maximálních možných)
Ochrana posádky4/5
Ochrana dětí4/5
Ochrana chodců1/4

U bočního nárazu uspěl vůz na výbornou. Získal plný počet bodů, což je dobrá vizitka. U ochrany dětí v interiéru byly vytýkány jen drobnosti - viditelnější označení vypínání airbagů na předním sedadle a také bezpečnostních úchytů ISOFIX.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků