Hlavní obsah
Land Rover Defender 110 Foto: Land Rover

Defenderů bude celá řada, Land Rover má chystat vrcholný model na základech Range Roveru

Britský Land Rover má dále rozšiřovat řadu Defender, ze kterého už nebude jen samostatný offroad o několika délkách. Podle informací britského Autocaru se má chystat i vrcholný model na platformě velkého Range Roveru.

Land Rover Defender 110 Foto: Land Rover
Defenderů bude celá řada, Land Rover má chystat vrcholný model na základech Range Roveru

Land Rover má své současné portfolio ve třech základních řadách. Praktická podznačka Discovery má dva modely, Range Rover dokonce čtyři. I Defender má čekat podobný osud.

Ostatně už stěžejní novodobý off-road má verzi s krátkým a dlouhým rozvorem, chystá se ještě delší sedmimístná varianta, spekuluje se i o pick-upu. To je v principu stále stejné auto, jenže Britové chtějí se známým jménem vykročit i do většího segmentu luxusních SUV.

Podle Autocaru k tomu má pomoci platforma MLA, na které bude stavět příští generace Range Roveru a Range Roveru Sport.

Vzniknout tak má luxusní SUV obdobných rozměrů a s pohony na benzin i elektřinu, ale s větším důrazem na schopnosti v těžkém terénu. Naopak ve srovnání s klasickým novodobým defenderem má být schopnější na silnici a hýčkat posádku vytříbenějším interiérem.

Paleta motorů má zahrnovat 3,0litrové zážehové a vznětové šestiválce v kombinaci s mild-hybridní a plug-in hybridní technologií a případně i výkonovou osmiválcovou variantu. Plně elektrická verze by také mohla soupeřit s Mercedesem EQG, který se nedávno ukázal v předprodukční formě.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Land Rover na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Rover na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků