Hlavní obsah
 

Další Ferrari může stát víc než 100 miliónů korun

V roce 1953 vyrobila automobilka jen třináct speciálních závodních vozidel Ferrari 166 MM Spider. Páté z nich jde teď do velké aukce a očekávaná cena by se měla vyšplhat mnohem výš, než je 100 miliónů korun.

 
Další Ferrari může stát víc než 100 miliónů korun

Vlastnit staré Ferrari je prakticky záruka neustálého zhodnocování ceny. A to mluvíme o youngtimerech i oldtimerech. Druhé samozřejmě cenou výrazně překonávají cokoliv, co si dokážeme vůbec představit. Třeba tohle nádherné Ferrari 166 MM Spider s číslem šasi 0272 M to dokazuje. Páté ze třinácti vyrobených vozů si poprvé zaregistroval na svoje jméno Dr. Agberico Cacciari z Pinnazzio di Castelfranco. Registrace proběhla v Modeně na registrační číslo MO 29583.

1953 Ferrari 166 MM Spider

Foto: RM Sotheby

1953 Ferrari 166 MM Spider

Foto: RM Sotheby

Proč je to tak důležité? Protože u takových automobilů, kde je zcela průhledná jejich historie a majitelé, je cena samozřejmě mnohem vyšší. A tohle auto má všechno, ale úplně všechno přesně datované, doložené, zachované. A že tady bylo co zapisovat. V průběhu let auto putovalo hlavně po Spojených státech – ze státu Washington (tady majitel nechal auto nově nalakovat v roce 1955), přes Kalifornii, Massachusetts, pak zpátky do Kalifornie a poslední majitel byl z Connecticutu.

1953 Ferrari 166 MM Spider

Foto: RM Sotheby

1953 Ferrari 166 MM Spider

Foto: RM Sotheby

V průběhu let se auto projíždělo na nejrůznějších závodech veteránů (například Ferrari Historic Challenge). K tomu však potřebovalo být ve formě. A tak majitelé autu vylepšili motor. Dali mi elektronické zapalování, elektrický větrák k chladiči, silnější alternátor a také převodovka dostala novou mechaniku, aby vydržela zatížení. I přes tyto změny se očekává opravdu velký zájem o vůz na pařížské aukci a předběžné odhady k výsledné ceně jsou, jak už bylo zmíněno, velmi vysoké.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků