Hlavní obsah
Peugeot e-Partner Foto: Peugeot

Čtvrtý do party. Peugeot Partner přijíždí jako elektrická dodávka

Skupina PSA, tedy francouzská divize nového koncernu Stellantis, uvádí další dílek do stavebnice elektrických kompaktních dodávek, Peugeot e-Partner.

Peugeot e-Partner Foto: Peugeot
Čtvrtý do party. Peugeot Partner přijíždí jako elektrická dodávka

PSA chce během letošního roku elektrifikovat kompletní portfolio užitkových modelů všech tří velikostí. Týká se to i nejmenších kompaktních dodávek. Citroën tak představil své ë-Berlingo, Opel a Vauxhall má Combo-e a Peugeot nyní uvádí model e-Partner.

Ve Španělsku se spalovacími motory sjíždí z pásů také další příbuzný, Toyota ProAce City, od které se elektrická varianta dle dřívějších vyjádření zástupců automobilky očekává na podzim.

Všechny tyto modely, nový e-Partner nevyjímaje, sdílí shodnou techniku. Elektromotor pohání přední nápravu a má výkon 100 kW, 136 koní. Točivý moment činí 260 Nm. V závislosti na verzi se e-Partner dokáže rozjet z klidu na 100 km/h za 11,2 sekundy, maximální rychlost je elektronicky omezena na 130 km/h.

Dojezd na elektřinu činí 275 km na jedno nabití dle přísnějšího protokolu WLTP. Peugeot toto číslo obhajuje s tím, že jde primárně o městskou dodávku a téměř 80 % řidičů užitkových vozidel má najet v průměru méně než 200 km denně. Dalším argumentem mohou být bezemisní zóny v centrech západních metropolí.

U 100kW stejnosměrných nabíječek se 50kWh baterie nabije na 80 procent během 30 minut. V závislosti na specifikaci daného trhu může být novinka standardně vybavena buď třífázovou nabíječkou 11 kW, nebo jednofázovou nabíječkou 7,4 kW.

Díky modulární platformě je celý trakční akumulátor uložený pod podlahou v prostoru mezi přední a zadní nápravou, takže prostor pro cestující i náklad není nijak omezený.

V nabídce bude standardní verze L1 s délkou 4,40 m a rozvorem 2785 mm, která může přepravovat předměty dlouhé až 3090 mm. Užitečná hmotnost činí až 800 kg a prostor pro náklad má objem 3,3 až 3,8 m3. Vůz dokáže převézt europaletu, díky šířce mezi podběhy zadních kol.

Varianta L2 je dlouhá 4,75 m, má rozvor 2975 mm, disponuje prostorem pro náklad až 4,4 m3 a dokáže převážet předměty dlouhé až 3440 mm. Díky tomu dokáže verze XL převézt dvě europalety za sebou. Přípojná hmotnost činí 750 kg.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Peugeot na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Peugeot Partner na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků