Hlavní obsah

Crossover Infiniti EX zatím jen jako koncept

Jistě znáte Infiniti řady FX. Toto mohutné SUV se díky individuálnímu dovozu prohání i v České republice. Jsou mu však už čtyři roky a přemýšlí se o jeho nástupci. Ten by mohl vzejít z konceptu Infiniti EX.

Crossover Infiniti EX zatím jen jako koncept

Pětimístný crossover s rozvorem náprav 2800 mm má délku 4630 mm, do šířky měří 1800 mm a na výšku pak má 1575 mm. Jak už to bývá u Nissanu, resp. Infiniti zvykem, pod přední kapotou se neskrývá nic jiného, než šestiválec o objemu 3,5 l z modelu 350Z. Jeho bližší specifikace zatím známé nejsou.

Co však známe je jeho velmi zajímavá technika. Lane Departure Prevention (LDP) není nic jiného, než hlídač vybočení z pruhu, který už známe i z vozů Citroën. Druhý je takzvaný Around View Monitor (AVM). Pomocí kamer je sledováno dění kolem celého vozu, takže například parkování je mnohem snazší. Jedna kamera se skrývá například za přední maskou a na pokyn řidiče se vysune.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.

Zajímavá je také jistě střecha. Tento koncept je totiž vybaven elektrochromatickým sklem, které může být podle přívodu elektrického proudu buď průhledné či ne. Pokud jste již tento systém někde viděli, pak vám napovíme - za opravdu hodně velké peníze si podobnou střechu můžete pořídit do svého nového Maybachu.

Infiniti nezastírá, že model EX je již připraven pro výrobu a na konci tohoto roku se snad začne i vyrábět. V příštím roce, až se Infiniti dostane do Evropy, by se tak měl vůz objevit snad i u nás.

Anketa
Měla by se značka Infiniti prodávat i v ČR?
Ano
95.9 %
Ne
4.1 %
Celkem hlasovalo 292 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků