Hlavní obsah
Továrna Kia ve slovenské Žilině - výstupní kontrola. Ilustrační foto Foto: maž, Novinky

Čína zastavila dovoz vozů Hyundai a Kia

Největší jihokorejské automobilky Hyundai a Kia nemohou vyvážet své vozy do Číny. Hyundai Motor ve čtvrtek oznámil, že již od poloviny září nedostaly obě automobilky od čínské vlády povolení k dovozu. Nikdo jim však zatím oficiálně nesdělil důvody.

Továrna Kia ve slovenské Žilině - výstupní kontrola. Ilustrační foto Foto: maž, Novinky
Čína zastavila dovoz vozů Hyundai a Kia

Čínský lokální list Chosun Ilbo ve středu napsal, že Čína zastavila dovoz aut od obou společností kvůli stížnostem čínských prodejců, že Hyundai a Kia porušují antimonopolní zákony. Hyundai se však k možným důvodům, které Čínu k tomuto kroku vedly, odmítl vyjádřit.

"Neobdrželi jsme povolení k dovozu od poloviny září, ale ještě jsme nedostali žádné oficiální vyjádření (k odmítnutí) od čínské vlády," uvedla automobilka.

Hyundai je pátým největším výrobcem aut na světě a jeho dceřiná společnost Kia prodá ročně v Číně kolem 520 000 vozů. Většinu z nich vyrábí v Číně, zhruba 50 000 jich dováží z Koreje, napsala agentura Reuters.

Hyundai se chystá 1. listopadu slavnostně zahájit sériovou výrobu vozů v české továrně v Nošovicích. Ta by měla vyrábět až 300 000 vozidel ročně. Kia spustila předloni v prosinci sériovou výrobu vozů u slovenské Žiliny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků