Hlavní obsah
BMW X5 xDrive40i (Ilustrační foto) Foto: Petr Horník, Právo

Chystané BMW řady 4 ukazuje obří ledviny

Na internet unikly špionážní fotografie, na kterých má údajně být chystané BMW řady 4 další generace. Podařilo se vyfotit jak jeho přední, tak i zadní část a nápadně připomíná jeden z konceptů.

BMW X5 xDrive40i (Ilustrační foto) Foto: Petr Horník, Právo
Chystané BMW řady 4 ukazuje obří ledviny

Snímky se objevily na Facebooku Evolve Automotive a také na stránkách Germancarforums a okamžitě se rozšířily po internetu, ostatně jako pokaždé, když může člověk vidět něco, co druzí pečlivě tají. Podle autorů i odborníků je na fotce pravděpodobně nové BMW 4 ve verzi kupé a také ve variantě bez střechy.

Na obrázku se objevují dvě obří mřížky chladiče, takzvané „ledvinky“, které BMW postupně u svých nových modelů zvětšuje, což proběhlo i u čtvrté řady. Nelze si pak nepovšimnout, že vůz má mnoho společného s konceptem 4, který BMW představilo na podzim minulého roku.

Auta mají podobnou nejen mřížku chladiče, která je u vyfotografovaného modelu černá a u konceptu chromovaná, ale také kontury na zadní části. To stejné platí o světlometech.

Ostatně, nová 4. řada BMW už byla několikrát vyfotografována při testování, kdy byla sice zamaskovaná, ale obří „tygří nos“ byl jednoduše rozeznatelný, což způsobilo značné kontroverze.

Kdy BMW představí auto samotné, není jasné. Mohlo by se to stát na blížícím se autosalonu v Ženevě, který startuje 3. března.

Můžeme očekávat, že pod kapotou bude mít řadu motorů, jak čtyřválcové agregáty, tak i nejsilnější šestiválcové motory pro silné verze M Performance a M. Spekuluje se také, že čtyřka dostane nově vyvinutý šestiválcový motor, nástupce současného třílitru se shodným zdvihovým objemem.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků